VÍTEJTE VE SVĚTĚ ČISTÉ FILOSOFIE

v níž se snoubí úcta, pokora a nejvyšší šetrnost k přírodě a k lidskému zdraví s výjimečnou kvalitou výrobků a jednotnou koncepcí společnosti Eurona by Cerny

O EURONĚ

Eurona s. r. o. je česká výrobní společnost s vlastním vývojem a širokým sortimentem ekologicky šetrné drogerie pro komplexní péči o domácnost. 

HISTORIE FIRMY

V roce 1995 pan Černý se svým bratrem otevřel společnou firmu. Na trh přišli s vlastními značkami, ale hlavní část výroby se zaměřovala na zakázkovou výrobu pro jiné obchodní značky a řetězce. Tyto podniky si však vždy sami určují požadavky a zásadní je pro ně cena a objem na úkor kvality. Ve chvíli, kdy jednání s jedním řetězcem došlo do bodu, kdy byli s bratrem tlačeni snížit ceny za prací prášky, si propočítali náklady na suroviny, aby požadovanou cenu dodrželi, a zjistili, že by museli přidat do prášků cca 90 % soli a o kvalitě by tedy nešlo vůbec mluvit.

Pan Černý si uvědomil, kam se jako podnikatel dostal a co vlastně vyrábí. Uvědomil si, že takové výrobky nejen, že klamou zákazníka, ale také si zahrávají se zdravím lidí, a nedokázal si představit, že by za takovým výrobkem figurovalo jeho jméno. Rozhodl se tedy svá výrobní práva prodat. Přemýšlel, co bude dělat dál. Měl výrobnu, znal technologie, a tak si zmapoval trh a zajímal se o složení dostupných úklidových a pracích prostředků. Zjistil, že v té době nenašel jedinou značku, jejíž výrobky by si s klidným svědomím koupil a používal je ve své domácnosti.

Rozhodl se tedy pokračovat v rozjetém podnikání, ale už čistě jako výrobce své vlastní značky a v roce 2003 zakládá Euronu.

Podrobnější informace o vývoji Eurony na českém trhnu se můžete dočíst v mém Eurona Blogu.

Návštěva firmy - leden 2024

Přejít nahoru